pescueirving pescueirving
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Juan went to the amusement park and spent $31.89 on admission, $23.14 on souvenirs, and $13.15 on food.

About how much money did Juan spend at the amusement park?

Respuesta :

TYLER1234567890
TYLER1234567890 TYLER1234567890
  • 01-11-2016
58 dollars is the answer
Answer Link
BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
 Juan spent a total of $68.18
Answer Link

Otras preguntas

Proofread the sentences. which word is spelled incorrectly?
In some developing nations the percentage of the animal protein from fish in the diet can be as high as
__ describes the life cycle of a star. A. Nuclear Fusion B. Nebular Clouds C. Stellar Evolution D. The Big Bang Question 2 According to the condensation theory,
16/25 in decimal form
Iron oxide reacts with aluminum to give aluminum oxide and iron. what kind of chemical reaction is this?
Who is the current vice president of the united states?
what ideas did americans adopt from john locke?
is 7/11 and 42/60 are a prportional
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.92.what is the cost per pound of the sweet potatoes?
need help on k12 homework