chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

One can determine the consumers’ surplus if the _______________ are known tax paid maximum buying price price paid maximum buying price and price paid maximum b
Predict the number of roses in a garden with 16 sunflowers if there are 3 sunflowers in a garden with 81 roses.
What is the affirmative dorm of the Spanish word decermelo?
When is there no solution to a compound inequality?
What is 45/90 simplified
Why did aristotle feel that humans should not put much faith in natural philosophy?
Patricia wishes to have a rectangular-shaped garden in her backyard. she has 70 ft of fencing material with which to enclose her garden. letting x denote the wi
what is 2 over 5 equals m over 70
Writing and evaluating expressions 5a. In may, zookeepers added grain to Fiona's diet. She was eating c cups of grain per day. Write an expression for how
Most of the information you process while driving is what you