moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

What were three eventual consequences of william the conqueror's victory at hastings?
Can someone check this please
The "other half" that Jacob Riis referred to in his 1890 book, How the Other Half lives were to
The Richter scale is used to measure the magnitude of an earthquake. The magnitude, R, is given by the earthquake. Determine the amount of energy released be an
explain how ray ab an ac form both a line and an angle
how hiv and aids is spread in the context of unequal power relation leading to social injustice
The dimensions of a rectangle are such that its length is 5 in. more than its width. If the length were doubled and if the width were decreased by 2 in., the ar
In what sense can we say that the first break came to different world regions for different reasons and in different ways
A student has some​ $1 and​ $5 bills in his wallet. he has a total of 1919 bills that are worth ​$5959. how many of each type of bill does he​ hav
Sam, who experiences auditory hallucinations and other symptoms of schizophrenia, has not been taking his medication. dr. kohn is evaluating sam and may admit h