potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pharmaceutical company prefers experimental studies to conducting surveys or observational studies. What is most likely the reason for this preference? A.Obse
Which word best completes this sentence? Todos los sábados tengo que _______ la ropa. querer lavar limpiar trapear
Which of William Penn's three purposes for his "holy experiment" (religious toleration, a liberal government, and personal profit) would prove to be the most di
whip like tail that moves some types of cells
A person walks 150 meters due east then walks 30 meters due west. The entire trip takes the person 10 minutes. Determine the magnitude and direction of the pers
If it rained 3 days out of 20 days what would the percentage be
What was Prometheus's punishment for giving fire to humans
evaluate cot 45°. help I need help with homework
in ragtime music, melodies are syncopated. “ragtime” a) adjective b) adverb c) preposition d) noun
In which way did the Vietnam War and the Korean War end differently? The war in Korea ended with little bloodshed, in contrast with Vietnam. Vietnam was united,