parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

The 1914 assassination of Franz Ferdinand, the heir to the Austro-Hungarian Empire, was the event that sparked the war. After World War I broke out, the countri
NASA’s first attempt to achieve human space flight was called the
Plsss somone help me plsssszzz
Look at the picture below. Which of the following sentences best describes what is in the picture? O A. Il y a une calculatrice, B. Il y a une feuille de papier
What molecule is shown below? (all of these are covalent bonds including the one connecting NH2) Unmarked nodes are C O OH NH2
The graph of the function y=x2 + 5x + 6 has a A) Downward B) Upward
Select all the values equal to 3/5
Please give right answers will mark brainliest.
Taste the nation response answers
Can someone help me please