nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Because of political instability, corruption, and human rights violations, United Nations peacekeeping forces would MOST LIKELY be found in which country? A)
Use the list of newspaper headlines in the box below to answer the question. 1. "Bush Vows Terrorist Acts Avenged" 2. "Sniper Kills Kennedy - Johnson is Preside
The First Continental Congress that met in 1774 created the Continental Association. What was this Association? a group of men who organized demonstrations agai
Which describe the Persian Empire? Choose all answers that are correct. A. The Persians avoided using ideas from the peoples they conquered. B. Darius I built a
In a game of checkers there are 12 red pieces and 12 black game pieces.Julio is setting up the board to begin playing. what is the probability that the first tw
What are chloroplasts and where are they found
How dose probability relate to the Punnett Square and the offspring that are shown?
Which two design elements can be found in the U.S. flag? balance and pattern A:pattern and rhythm B:emphasis and unity C:balance and pattern
How do you solve 216^x-1=6
if matt filled a 2 1/5 cup container, how many 1/5 cups would he need to use?