pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

what digit is in the ten thousands place in the number 913,256
the moon is about 240,000 miles from earth what distance written as whole number multiplied by power of ten?
Radar indicates a car is traveling at 90 miles per hour. How fast is the car traveling in kilometers per hour? (Use this conversion formula: 1 mile = 1.609 kilo
one goal the french and Spanish colonists had in common in the new world was?
If a set of six numbers that include both Rational and irrational numbers is graphed On a number line, what is the fewest number of distinct points that need to
How do you solve   X squared =17
Sara's savings account balance changed by -$34 one week and by -$67 the next week .Which amount represents the greater change?
Explain how you can use multiplication to find the perimeter of a square
What are the uses of  lemons? :)
Factor 4x squared-35x+4