hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
Please help??? Science SEMESTER REVIEW!!!!In a series of rock layers, a geologist finds fossils of a pine trees and oak trees in layers that are 1.0 m and 1.5
An astronaut who weighs 126lb on Earth weighs only21lb on the moon. How much would a person who weights 31lb on the moon weigh on Earth?
The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
Which one of the following is smallest in size ?N3-               O2-               F-                Na
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
how can you simplify 24                                ---                                30
The tickets for the concert are selling for $12.00. Juanita is going to the concert with a group of 25 people. There is a discount of 1/8 off each ticket for gr