enrique2547 enrique2547
  • 16-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alberto bought eight papayas for $23.92
How many papayas can Ndiba buy if he
has $11.96?
PLEASE PLEASE HELP ME

Respuesta :

cynthiacano23 cynthiacano23
  • 16-01-2021
Ndiba can buy 4
23.92 divided by 8 is 2.99
11.96 divided by 2.99 is 4
Answer Link

Otras preguntas

Why are logical and emotional appeals effective in persuading people to change their minds?
Based on their pattern of nutrition most animals are classified as
Untreated diabetes can cause damage to your eyes, nerve fibers, and kidneys.
How do I solve this system
Which hormone acts primarily on the uterus??
6(y + 5) − 3y simplify
Which is the primary nutrient we get from fruits & vegetables
Why is romeo and juliet still relevant today?
How do you do this problem?
How did Pachacuti and subsequent Incan rulers construct an Empire?