jyonalove jyonalove
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Rosa spent $11.52 on 8 candy necklaces for each of her two friends.
If each was the same price how many did each necklace cost

Respuesta :

oceanscott9
oceanscott9 oceanscott9
  • 15-01-2021
2.48 is the anwer I think I subtract
Answer Link

Otras preguntas

Yolanda bought a video that was priced at a 65% markup over the manufacturer's cost of $12. What was Yolanda's cost?
What is this answer Y= 3x - 4
Which resource did American Indians use to help them hunt and protect their land A. enslaved people B. guns C. horses D. fire IT IS A A . B . C . D question pi
79 times 73838828282828
help me plssssssssssssssss
Describe the impact of government instability on the distribution of resources to combat diseases, distribute medications, and access education across Africa.
Seeing that Fort Ticonderoga was on a major waterway, why was it a key location for the colonists to take?
A package of 3 tennis balls cost $3.75 what is the price per tennis ball?
Hàng ngày ta thấy Mặt trời , Mặt trăng quay quanh Trái Đất, khi đó ta đã lấy vật mốc là
Explain the process of endocytosis