sophiasaieva
sophiasaieva sophiasaieva
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help the best answer gets brainlets

Please help the best answer gets brainlets class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

n=12

Step-by-step explanation:

since the ratio is 6lbs:$8

if they were buying 3lbs it would cost $4

so with 9lbs it would cost $12

3:4

6:8

9:12

:)

Answer Link

Otras preguntas

Write the ratio StartFraction four ninths Over five ninths EndFraction 4/9 / 5/9 in simplest form
Some countries in North America are richer in natural resources than other countries. Which of the following is the most likely result of having a wealth of nat
The positive square root of 38 is between?
What does it mean by "the holocaust was complete" in the great gatsby?
A principal of $4400 is invested at 8.25% interest, compounded annually. how much will the investment be worth after 15 year's?
June bought ​ 3 1/2 ​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​ 1 3/4 ​gallons of blue paint at $19.00 per gallon. What was her total cost? Enter your a
How would I use the word external in an oringinal sentence?
Read Friar Laurence’s dialogue from Act V, scene iii of Romeo and Juliet. But he which bore my letter, Friar John, Was stay’d by accident, and yesternight Ret
Describe the purpose of leaves.
What is the maximum vertical distance between the line y = x 30 and the parabola y = x2 for −5 ≤ x ≤ 6?