luxmbaker15 luxmbaker15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

a fruit stand has to decide what to charge for their produce. They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange.

Respuesta :

PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 15-01-2021

Answer:

Each fruit cost  $2.65 each

Step-by-step explanation:

530 divided by 2 equals 265

Then move the decimal two places left and you get...

2.65

    Brainliest? I'm trying to level up!

              </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

What two variables affect how loud you hear sound
As of 2006 how many countries have benefited from the peace corps?
2. How do web bugs invade a person’s privacy?
What is connective tissue?
I need help with this 8(y+4)=7y+38
Which of these pairs of points defines a line with slope of 4? (help asap pls)
Please help! The scatter plot shows the relationship between the number of car accidents in a month and the number of drivers attending a program on distracted
PLEASE HELP ASAP 14 POINTSSSS Maria is playing basketball. She sees the ball being thrown at her. She lunges forward to grab it. Arrange the events as they happ
Why was the location of the axum kingdom important?
There are 24 students in mrs.blacks class. if the students need to be put into 4 equal groups, how many students will be in each group?