marielatice82
marielatice82 marielatice82
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 10 pencils costs $4.00. Find the unit rate of 1 pencil.

$.30

$.40

$.60

$.90

Respuesta :

alexpzar2008
alexpzar2008 alexpzar2008
  • 14-01-2021

Answer:

.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What's 0.277 rounded to the nearest hundreds
Identify five Native American loan words
you are traveling down the interstate averaging 50 MPH. How much has passed when you have traveled 120 miles?
How are the decimals 0.009 and 0.09 related?
The diameter of Saturn at its equator is about 120,540,000 meters. what us 120,540,000 written in word form
what is 14 ten thousands + 12 thousands
Which way is the most casual way to greet a friend in Spanish
Two factors that have influenced the history of Afghanistan are _____. religion and colonialism location and terrain economy and ethnic diversity resources and
between which two integers could you find euler's number?
name two new developments in the way Americans work