Ihave1dog Ihave1dog
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen eggs cost $1.25 at one market. At a competing market, 1 1/2 dozen eggs cost $2.00. Which is the better buy?

Respuesta :

Reddada1 Reddada1
  • 14-01-2021

Answer: 1 dozen eggs

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Please assist with this problem.​
What is the answer for Solve for y Z=yn
Mo is a waiter. He waits on a table of 4 whose bill comes to $100.37. If Mo receives a 20% tip, approximately how much will he receive?
20 POINTS PLUS BRAINLIEST IF CORRECT The political communication below was created in 1960 by the American Federation of Labor. Political communication with
3b+4(1/2b)+(2b+5) = 33 What is b?
Hi What exactly does this project want from me?thanks for riding
What were the Italian city states able to dominate the trade patterns at this time
Plz help me on this one
How do geographers view and talk about the world
It's just a simple equation but the transversal has me stuck