sgarc023 sgarc023
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which expression can be used to find the total cost of 4 bags of apples at $3.30 per bag and 6 candy bars at $1.25 each? pls i need it right now!!

Respuesta :

davidwang2586
davidwang2586 davidwang2586
  • 14-01-2021

Answer:

3.30/4 and 1.25/6 Please mark brainliest if satisfied

Step-by-step explanation:

3.30/4 and 1.25/6

Answer Link
jordanfitts75
jordanfitts75 jordanfitts75
  • 14-01-2021

Answer:3.30/4 and 1.25/6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what measures does henry say the colonist have already tried in their dealings with england
Day is to week as week is to month. Chef is to cooking as artist is to painting. City is to state as state is to country. Cause/Effect Function/Purpose Part/Who
How long should you keep your heart in your target heart rate zone when you are first starting out an exercise program? Question 4 options: 15-20 minutes 30 mi
hi! Easy question here, just confused. How do I make the graph? I already created the table, but can you give an example if you can’t solve? (I’m doing more pro
please help im so bad at math
503.782 rounded to the nearest tenth
What is the value of this expression? 48−{(18+12)÷6}×2
does anybody know this question
2,000x4,000=8,000,000
What is the slope of the line that is parallel to y=−5x+7?