kasmnew5050 kasmnew5050
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Maria had $22 to spend on five pencils. After buying them she had $12.
How much did each pencil cost

Respuesta :

twix4594
twix4594 twix4594
  • 14-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

did it in my head........

Answer Link

Otras preguntas

is the planet Uranus surface rocky or flat?
The House of Representatives has how many voting members?
What group of people was taken to America and sold as slaves?
the sum of two integers is -1. the product of the integers is -72 find the integers.
What was one important thing that Abraham Lincoln did?
How to write third person and describe please give me Ideas thank you
Which clement is a liquid at STP? (1) bromine (3) francium (2) cesium (4) iodine
True or False The segments shown below could form a triangle. A_________C is 6 C_____B is 5 B_____________A is 8
What is an amendment?
True or False The segments shown below could form a triangle. A_________C is 6 C_____B is 5 B_____________A is 8