madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

What prison is in san francisco bay closed in 1963?
Calculate the length of the diagonal of a rectangle whose sides measure : (a) 12 meters and 48 meters (b) 11 centimetres and 60 centimetres
Wich of the 4 ratios, 2/3 12/15 6/9 18/27 is not equivlint to the others
Which of these is an organism? a herd of sheep a wolf a drop of water a heart
The purpose of concept-mapping is to a. Identify sequence c. Identify relationships b. Identify vocabulary d. Identify questions
Lipophilic hormones bind to ___________ receptors of target cells.
simplify x^1/3/x^1/12
What were the main criticisms of great society programs by neoconservatives?
The volume of a rectangular prism is 72 cubic centimeters. The prism is 2 centimeters wide and 4 centimeters high. What is the length of the prism?
Which of the following is a true statement a) The consitution encourages the people to form political parties at the federal level b) The constitution makes