deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

PICK ONE !!!!!!!!!!!!!
The NEXT QUESTION V Doctrine's sole aim to stop the spread of communism anywhere in the world. ASK FOR HELP
In how many ways can 13 students be selected from a group of 15 students to serve on a chalkboard-cleaning team?
a) Using Pythagoras' theorem, work out which of the triangles below, if any, are right-angled. b) Write a sentence to explain your answer. Triangle VWX Triangle
A client expresses that she finds herself snacking continuously after dinner in the evening, even though she is not hungry. What is an effective strategy to hel
The geology of Wyoming includes Precambrian and Phanerozoic rocks that have been disrupted by ______ forces that have created a fold and thrust belt, geologic s
write the mind map of the entire story of 'Boyhood days' in 4 to 5 blocks
Write an equation that represents the line (-2,-6) and (2,-5)
If something comes easily or seems obvious, it's not a valuable commodity to someone else. A. True B. False
PLEASE HELP WILL GIVE POINTS! any bots will be reported