aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

In line 1, the writer uses the phrase “melancholy object” primarily to…
Sonia thinks she would like to work in the marketing field. Which student organization would be most likely to help her learn about these careers? A. HOSA B. DE
What changed as a direct result of the 1912 House hearings?
Generally, the more education you receive, the ________________ will be. lower your lifetime earnings lower your electricity bills higher your food bills higher
The ____ Psalms are concerned with such issues as the problem of evil, the suffering of the righteous, the justice of God, and the law of God. A. Wisdom B. Lame
The windows were ajar and gleaming white against the fresh grass outside that seemed to grow a little way into the house. A breeze blew through the room, blew c
In a paragraph, describe some ways that the early Christians preserved the Psalms.
What was one major effect of industrialization on American society? O More people received free higher education. O More people received health care and benefi
If sin(A - 30) = cos 60°, the number of degrees in the measure of angle A is
Consider two unquie parallel lines what aspects of these two lines are the same ? What aspect of the two lines would have to be different explain your reasoning