jber0212 jber0212
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jillian is about to go on a road trip. She puts 14 gallons of gas in her car. She pays
$31.36 for the gas. How much does the gas cost per gallon?

Respuesta :

Ainzers Ainzers
  • 13-01-2021

Answer:

$2.24

Step-by-step explanation:

you would divide $31.36 by 14

Answer Link

Otras preguntas

K=A+32 solve for Variable A
Why did Europeans begin to explore the unknown, resulting in the discovery of the New World? a . to secure better lives for themselves, their countries, and rel
How do you multiply 2/9 x 3? I got 6/9 and my teacher says that your numerator has to be bigger than your denominator. Plus I have to simplify
The angles of a quadrilateral measures 80,100. 100 and 80 in this order . what kind of quadrilateral has this shape? how do you know?
Best way to study for french 2?
what is la petanque
What phylum do animals with backbones belong to?
When researchers use a molecular clock what are they measuring?
What type of bond holds Na and Cl together?
Where is Canada's population density highest?