lolig0016 lolig0016
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jay spent 3.90 for 6 candy bars. Find the unit rate

Respuesta :

dypa8887 dypa8887
  • 13-01-2021

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

divide 3.90 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Question 4 of 10 What is included in a total monthly mortgage payment?
On what interval is the curve y= sin x + square root of 3 cos x decreasing on (0, pi)?
on january 1st 2100 dr rose t mcfly discovers a times machine and decides to use it to earn some spare cash. She decides to take the machine for a sping and she
find the area p1=(1,2,0), p2=(-1,4,2), p3=(-3,-1,3)
8. He has many friends that he can't invite them all to his birthday party. a.so b. very c. such d. such a ​
African citizens have(2x2) (4)Discuss ways in which South African citizens could identify if something they see in themedia is biased.(3x2) (6)Teenactiv
A coordinate plane. The x-axis scales by one, and the y-axis scales by one-half. The graph of the function y equals f of x is above the x-axis from x equals neg
When did war betweenkxjsw masks n kj dean iusd anti dashui cws huic sa uic sun cas
Question 11/13What's the final step to install a floating vinyl plank floor?Glue planks to the underlaymentGlue planks to the current floorNail planks to the cu
Customers at a sandwich shop have a number of options for a side dish to go with their sandwiches. The manager of the shop tallies the customers’ side dish pref