marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

Which verb form correctly completes the sentence? Earlier, when Bruce arrived, I noticed that he _____ his shirt. A. torn B. had torn C. tear D. had tore
Why was Jefferson’s election in 1800 considered a “republican revolution”?
what are the three aspects of overall health
14,117,362 round to the nearest million
Simplify 252 over 288
How do you solve 4x^2 -5x +1 = 0 by factoring?
the number 5 is a prime b composite...
Simplify 252 over 288
how can a dictatorship best be classified?
Most Pakistanis practice which religion?