msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Which is the closest synonym for the word Deliberate? A. Consider B. Infer C. Commit D. Modify
Which TWO of the following best identify the central themes of this poem?
A salad spinner is used to dry lettuce that has been recently washed. For the salad spinners to operate properly, the lettuce should be evenly distributed in th
PLEASE YOU WILL GET 100 POINTS How has your life changed during this C OVID-19 crisis? Is there anything that you wish your classmates, siblings, parents, guar
which is the area of 44 square​
Juanita’s circular table has a diameter of 4 feet. She wants to know the area of the table.
Select the correct answer from each drop-down menu. Read the paragraph describing how to write a résumé and correctly fill in the missing information. When writ
What is the freezing point of a solution of ethylene glycol, a nonelectrolyte, that contains 59.0 g of (CH2OH)2 dissolved in 543 g of water? Use molar masses wi
HELP! (Choose all that apply) Benefits of including foods that are rich in fiber include: protect internal organs promote healthy skin protect against constipat
what is the volume pls?