TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

For each equation, determine whether it is linear. (a) y=4 Equation (b) y=-4x²+3 (c) y=7x+2 (d) y=-x Is the equation linear? Yes No
One important way astronomers can learn in some detail about what happens when galaxies collide is.
2x^3+9^2+10x+3 divided by 2x-1
What do public opinion researchers analyze to estimate the opinions of large populations?.
Julius operates an athletic apparel stor. His records indicate that he had sales of 97,000. Customer return $ 2000 worth of clothing and shoes because of variou
URGENT-50 POINTS + brainly What is the sum of the series sum from n equals 1 to infinity of negative 3 times three eighths to the n power question mark
Sandpiper Company ha 25,000 hare of cumulative preferred 1% tock, $150 par and 50,000 hare of $5 par common tock. The following amount were ditributed a dividen
My meage to Beatty world about cenorhip i to not be one of thoe people who happily let the government control them and their life try to be unique a poible with
Vitamin D is _____. -All options are correct. -a hormone -made in the body with the help of sunlight -found in fortified milk
Solve the system of equations by using the addition method. 5x+-7y=-2 10x+5y=15