roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

choose the equation of the line parallel to the x axisoption A : x = 4option B : x + y = 0option C : x = yoption D : y = 4pls answer correctly because i only ge
3.55 x 89≈ What is it close to plz help im clueless
The principle of checks and balances helps prevent any one branch of government from becoming too powerful. While this is of vital importance, what might be one
express x squared + 4 x -7 in the form (x+a) squared-b where a and b are integers​
Explore the football industry of pakistan
5 differences between endothermic and exothermic reaction
write a note on Excel2016, where and how can we use it​
What is the product? 3 6 1 2 24 OX|0 0 6 2 1
fill in the blanks :The ________ city of Mesopotamia indicates an absence of Town PlanningThe _______ was a reed like plant that grew along the banks of the Ni
i)x-1 by 4=3ii)3x+6 by 2=3 by 2iii)3x-1by5=2x+3by7​​