evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

1. The testes produce _____ due to the movement of LH in the bloodstream. 2. During _____, the lining of the uterus is shed every month. 3. The most common typ
As it turned out, deregulating the savings and loan industry was a bad thing. Why was this true? There were not enough consumers willing to invest in them. They
Help translating this ?
Which complex number will be located above the real axis and to the left of the imaginary axis? a) 4i b) 2-4i c) 4i-1 d) -1-2i
Glenn has a family history of diabetes. Which lifestyle change should he adopt to lower his chances of developing diabetes? A. Avoid sugar and sugar products an
1. Adventures of Huckleberry Finn is celebrated in part for its representation of what perspective? (1 point) A.modern B optimistic C Southern
Inter quartile range is
White ethnics have been completely assimilated into American society. a. true b. false
Websites whose URL’s contain tildes (~) are usually published by the government. TRUE or FALSE.
Taking control in negotiations