isabella8981 isabella8981
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5 piece pack of gum costs $0.85 An 8 piece of gum cost $1.20 how much cheaper per piece is the 8 piece pack

Respuesta :

rcw10202007
rcw10202007 rcw10202007
  • 13-12-2020

Answer:

It's $0.02 cheaper per piece in the 8 piece pack.

Answer Link

Otras preguntas

Jody runs the 500-yard dash for his school track team in 1 minute. find this rate in yards per second. please show your work
Could someone Please give the answer to... 112 greater than or equal to b+128
After selling his property Mr. Jones wants to net $55,000 after paying a 7% commission. What does he need to receive for a sale price?
What is the reciprocal of 4.5? And after I get the reciprocal how did they get 2 over 9 for the answer?
which statement about the great compromise is accurate
Kaitlin spent 34.00 on compact discs the sales tax rate was 6.5 what was the sales tax?
648 is 54% of ? Please find the unknown value.
Which words in the sentence are the adverb phrase? With movable type, many books could be printed quickly and easily. A. With movable type B. many books C.
organisms that form index fossils
How to solve 15x - 24 - 4x = -79 and how to solve equations with more than one x on the same side