ajha3 ajha3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 liters of diet cola. How many liters do you get per dollar?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 11-12-2020

Answer:

you get 0.4 litres for every dollar

Answer Link

Otras preguntas

Plssssssssssss helppppppp
The next question refers to the dialogue that follows. The paragraphs have been numbered to help you identify them more easily. (1) Logan sighed as he sat on th
490 kilometers is equal to how many miles? (1.6 km = 1 mile) miles
if you sue does that mean you sueIGNORE THIS​
Which statement is also true of the rearrangement of atoms
Which of the following is equivalent to 6/12?
Pls help!! I have no idea what to do
Choose the sentence that contains the grammatical error of a fragment, a comma splice, or a fused sentence. 1) The current was too swift he could not swim to sh
Please help asap thx :)
Can someone help me please