genypeguero genypeguero
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Larisa buys 5 hats at $9.99 each. How much does she spend?

Respuesta :

donnashae777
donnashae777 donnashae777
  • 11-12-2020

Answer:

$49.95

Step-by-step explanation:

Answer Link
russellali
russellali russellali
  • 11-12-2020

Answer: 49.95 or 50.00

Step-by-step explanation: you mutiply 5*9.99 and you get 49.95 or 50.00 is you mutiply by 10 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Loc can mow his entire lawn in 20 minutes; Loc's roommate Reza needs 30 minutes to mow the entire lawn. If Loc starts mowing at 1:00, mows for five minutes and
Apply the concept of density to explain why oil floats on water.
what are the different ways in which power sharing among different communities is organised today
Identify the descriptive adjective.Stumbling up the school steps, Kari fell or something.I think maybe it's "school" because school is describing the steps, but
how do you convert 60 miles per hour is how many feet per second? can iny one help
A 0.160 kg ball attached to a light cord is swung in a vertical circle of radius 70.0 cm. At the top of the swing, the speed of the ball is 3.26 m/s. The cent
find the value of each expression 3[ (20 - 4) / 2] 5(9) / (8 / 4)
Name three fractions whose decimal equivalent is 0.40.draw a picture if it helps you explains
Nate operates a hot dog stand. On Wednesday he used 5 bags of hot dog buns. On Thursday he used 1 3/4 times as many hot dog buns as on Wednesday. How many bag
A group of the same kind of cells is called __________.