fred38 fred38
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

for example it cost $36 for for movie tickets so the cost per unit or per ticket is 9

Respuesta :

ashleyh123 ashleyh123
  • 14-10-2016
36x+9. Per represents the x which is per cost.
Answer Link
CoolDawg11
CoolDawg11 CoolDawg11
  • 14-10-2016
What is it about because
Answer Link

Otras preguntas

What role did the radio play in depression era america
the volume of a candle is 8 cubic inches . what is the volume of a similar candle that is larger by a scale factor of 1.5
What is 18/30 in simplest form
Which of the following was a step by the federal government to limit the power of corporations? * a. social darwinism b. Sherman Antitrust Act c. Laissez-fair
Which of the following are correct ways of providing evidence to support the thesis of a research paper? Use direct quotations from experts on the topic. Link r
Was the crusade a just or unjust war
How do you solve y=3/4(4) +.2
Simon bought 2 pounds of cucumbers, 8 ounces of alfalfa sprouts, 3 pounds of lettuce, and 15 ounces of tomatoes. How many ounces of vegetables did he buy in tot
The publication of Uncle Tom's Cabin resulted in a. the angering of southern states over the exaggerated detail of slavery. b. northern states breaking away f
Which words in the sentence are the complete infinitive phrase? She was so tired that she forgot to announce the time of next week's meeting.