estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HURRY! :) TEN PTS + BRAINLIEST TO FIRST BEST ANSWER!When Object 1 came into contact with Object 2, Object 2 got warmer. What can be concluded about the o
I NEED HELP PLEASE !!!!!
What is the midpoint of the segment whose endpoints are (-4, 2) and (2,-2)?
Jacob is a participant in JJ's defined benefit plan. Jacob is 37 years old and earns $160,000. He has 4 years of service for purposes of the plan and has worked
Felipe has a flower bed
I will give you branilest! A race car exerts 18,344 N while the car travels at an acceleration of 92.54 m/s2. What is the mass of the car? (Use the formula m=F/
help pls i’m just guessing i don’t understand
Which is the most accurate definition of body language?
Adcock Company issued $600,000, 9%, 20-year bonds on January 1, 2020, at 103. Interest is payable annually on January 1. Adcock uses straight-line amortization
Write the equation of the line that has a slope of m=3 and passes through (4 , 2)