rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

What are two ways volcanoes can form near converging plate boundaries?
The ratio of boys to girls in a school are 2:3 there are 1100 pupils in the school how many are boys ?
what is 14b+3a=91?I need to find the values of  a and b please
What present day countries control territory that was controlled by the Seleucid empire?
How many sig figs r there in 0.01724
What is the empirical formula of a compound that is 79.8% carbon and 20.2% hydrogen?
Explain why Britain's policy of appeasement failed to prevent the German expansion from 1937 to the takeover of Czechoslovakia in March 1939.
brilliant light displays that occur in the Ionosphere are called the?
List the next four multiples of the fractions 2/3, 5/6, 3/5, 2/5
what color are cigarettes