caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

By about ____________, major or minor scales were the tonal basis of most compositions. a. 1500 b. 1600 c. 1680 d. 1750
in what way was the continental system an act of economic warfare? why did it fail?
can i get help please :)
At the city museum, child admission is $5.20 and adult admission is $9.10. on saturday, three times as many adult tickets as child tickets were sold, for a tota
Although the people of argentina were wary of their dictator, juan peron, they were willing to tolerate him because they loved eva peron and demanded she become
Mary bought 20 bowls and plates for $96. each bowl cost $4.50 and each plate cost $1.50 more than a bowl. she bought more bowls than plates. how many bowls and
What is 44,816 rounded to the nearest hundred
Some social positions are assigned rather than being earned or selected by the individual. sociologists call these ___________ statuses. a. attributed b. ascrib
Thomas Jefferson was influenced by what 2 enlightenment thinkers when writing the Declaration of Independence?
I need the answer to the question