gfyw gfyw
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-kilogram bag of cat food costs $18.90. What is the unit price?

$
per kilogram

Respuesta :

Fortnitemauricio Fortnitemauricio
  • 02-12-2020

Answer:

3.78

Step-by-step explanation:

Answer Link
Kageyama45
Kageyama45 Kageyama45
  • 02-12-2020
Answer:
3.78
Explanation:
18.80 ÷5=3.78
Answer Link

Otras preguntas

I need help on this question pls
difference between BCG vaccine and ipv vaccine??​
What percent of 500 is 125
1. she/I/to/ will/say/anything/listen/not/.2. will/more /?/ sandwich / they / want/. 3. will / happy / her / she / results /be / exam / with / 4. next week/ the
Geometry homework I need help pls pls pls
give ten example of noun clause ​
Difference between temporary and permanent methods of contraception​
who is responsible for the preparation of the financial statement​
find the surface area. Leave your answer in terms of pi
∫∫D(x2 + y2 + 2020)dxdy D: x2 +y2 +2ax ≤ 0 (a > 0)