Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

7. Which SELECT statement implements a self join? SELECT item.part_id, type.product_id FROM part item JOIN product type ON item.part_id =! type.product_id; SELE
Which Internet protocol (IP) packet fragmentation header field specifies where the fragment belongs in the original datagram
What do you think are the scientific names for two atoms covalently bonded together?
Answer question 6 for me thanks
Which is the BEST example of the kind of mechanics that are studied in sports biometrics?
A group of middle and high school students are surveyed as to their breakfast preferences. The results are shown below. Eat Breakfast Skip Breakfast Middle Scho
Are They Proportional? Graphing (Additional Instructions in Photo)Screenshot the following photo and !!SHOW ALL WORK!!Please help ASAP read my profile picture s
(b) A bag contains five red counters and 3 blue counters. One counter is taken at random from the bag. What is the probability of obtaining a red counter? pleas
8x+72.8=5x+84.5 solve for x
5. Study the table below. Which animal is probably the closest relative to the shark? Limbs are arms, legs, and wings. Mammary glands are used for feeding offsp