ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are 3 marbles (yellow, blue, green) you pick a marble and flip a coin. How many outcomes are possible?
Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much di
The sodium atom loses an electron to form a sodium ion (Na+). Which statement is correct with respect to its atomic radius?
Bees use nectar from the flowers of plants as food. As they collect nectar, dustlike pollen grains stick to their body. When they move from flower to flower, po
What are two peninsulas found in Mexico?
can you draw trapezoid three right angles
Look at the data set below: 58, 54, 62, 58, 60 Find the median, mode and range for the group of numbers above.
Emily is 4 years older than Grace. When their ages are added together they equal 26. How old is Emily?
The total number of eggs, T, collected in one day from a chicken coop is proportional to the number of chickens, C, in the coop. If each chicken laid the same n
louis wants to carpet the rectangular floor of his basement. The basement has an area of 864 square feet. The width of the basement is 2/3 its length. What is t