nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

A piece of wood used for construction is 2 inches by 4 inches by 24 inches . What is the surface area of the wood ?
what did they Soviet Union stand to gain if it controlled Afghanistan? select all that apply.A. A warm water portB. Another political allyC. A victory over the
The judge named the high schools float most original . what kind of complement is the word float
Jana wants to align a block of text on the right. What command allows her to do this? A. Indent B. Line and Page Breaks C. Window Control D. Justifi
. The default subnet mask is 255.255.0.0, but you are using 255.255.192.0. how many bits did you “borrow” from the host portion in order to create subnets?
There are many food carts near Mark’s university. Mark and his friends regularly buy hot dogs from Jeff’s cart. Recently, Andrea opened a business selling two-f
?is it afghanistan? Or something else
Read the picture :) please and thank you!
(3/5t+2/7)(3/5t-2/7)
How did Northerners react to the Fugitive Slave Law? They supported the law fully. They liked it because they could get money for turning in a runaway slave. Th