bijq526 bijq526
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $6.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $24.00? Complete the explanation.

Respuesta :

jacksonstader895
jacksonstader895 jacksonstader895
  • 01-12-2020

Answer:

about 19 apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
Kylehanks2004 Kylehanks2004
  • 01-12-2020

Answer:

51

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Often the reason that someone might "se cacher" is so that he or she can do what? © arriver O surprendre O recevoir O omettre​
Write a brief description of the New England Colonies, the Middle Colonies, and the Southern Colonies
1. What does each Amendment say in simple terms? (Summarize each)
20ab if a = 4 and b = -2)
choose the fraction that has not been reduced to simplest form
What does Oort define in our solar system
can someone help please i am really confused
Describe the concept of “trial by jury:”
Find the midpoint of the segment with the following endpoints (4,2 ) and (1,8)
Identify which sentences contain metaphors. • Life is a roller coaster. • The explanation was as clear as mud. •He is my rock. Time is money.