jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What happened when odysseus appealed to the queen of the phaeacians
4x^2 - y^2 - 2x- y Factorise each of the following expressions completely
Find fff, the magnitude of the force applied to each side of the nutcracker required to crack the nut
each of two computers can process bills at 160/min a newer model can process bills at 200/min after the first two computers have worked 1.5 min they are joined
Quotes about how the english language has evolved over time
Amoeba Sisters: Video Recap Pedigrees HELP
What is always at the start of natural selection? A: reproduction B: mutation C: passing on genes
why are the cars values modeled by exponential functions and not linear function?
I need helppppppppppppppppppp
London deposits $320 every month into an account earning a monthly interest rate of 0.45%. How much would she have in the account after 11 years, to the nearest