kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

Is ∞ an abstract term or a real number? And are there any numbers larger than ∞?
Which structure is missing from the diagram, but helps mRNA and tRNA bind together? A. Ribosome B. DNA C. Mitochondrion D. Nucleus
How do u recall memories after u take more pills that ur supposed to and ur memories disappear? Stress or depression or anxiety or the pills? Pls I ne
study the equation carefully from the equation shown here alone, determine how this reaction can be classified
Does water gain or release energy when evaporated into water vapor?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Elige la traducción mejor para la oración siguiente. -We were coming home and it was raining.
1. Alicia has 7 paintings she wants to hang side by side on her wall. A. In how many ways can she arrange all 7 paintings to create a different look from left t
Helppp plssss!!which answer shows y - 3x < -x + 4, rewritten to isolate y, and its graph??A. y<4x + 4B. y<2x + 4
Can someone please explain to me how 13.5% is the answer???
What is the name of the dating method that used comparisons to determine the age of the rock layers? A. Absolute dating B. Radioactive dating C. Relative Dat