tendaddiellywo
tendaddiellywo tendaddiellywo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

If six orange cost 534 how much one orange cost

Respuesta :

highskye1
highskye1 highskye1
  • 12-10-2016
assuming you meant $5.34 the answer would be 0.84 cents per orange
Answer Link

Otras preguntas

How do you round 5 1/8 to the nearest whole number
What is 1/4 of $8.000 dollars?
If you place one staple on an electronic balance, the balance still reads 0.0 grams. However, if you place 210 staples on the balance, it reads 6.80 grams. What
The cost of a certain brand of camera has been increasing at 8% per year. If a camera now costs $150, what is the cost?
he daily rainfall during two April weeks was: 1, 0.5, 0.3, 0, 0 ,0, 1.2, 3, 0, 1.1, 0.7, 2, 1.3, 2 inches. What was the median rainfall during the two weeks
how do you think king George III reacted to the Declaration upon reading it
The ratio of boys to girls in the ninth grade is 6:5. If there are 185 girls in the class, how many boys are there.
Complete this sentence: Most living things use ____________ to make ____________ from glucose. a. oxygen, NAD+ b. ATP, oxygen c. oxygen, ATP d. NADH, NAD+
Today, Earth’s magnetic field is losing approximately 7 percent of its strength every 100 years. If the strength of Earth’s magnetic field at its surface is 0.5
Use Newton's method to approximate a root of the equation    \cos(x^2 + 3) = x^3  as follows. Let  x_1 = 1  be the initial approximation. The second approximati