LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

Carbon has an atomic number of 6. This means it has 6 protons and 6 electrons. How many valence electrons does carbon have?
If T is the midpoint of SU,Find x
points, A, B, and C are collinear True or false
Simplify (3x - 5) - (5x + 1) -2x + 6 -2x - 6 2x - 6 2x + 6
A 20 Ω resistor is connected to a 30 V battery. What is the current through the resistor?
WILL BRAINLEIST IF CORRECT!!!!!! Express the product (rad 7 – 3) (rad 7+ 3)in simplest form.
Science is concerned with ________ phenomena. Group of answer choices physical mystical repeated Next
help plz will mark brainlest This isnt a quiz just homework
Emery Corporation Balance Sheet Income Statement​Assets:Cash ​$250,000​Sales​ (all credit)
PLSSSS HELPPPPP ASAPPPPPPPP