renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

i need help can someone give me a good answer?
When did the Soviet Union collapse
Read the opinions below. Which of the following best describes how the passages differ? A. Source A supports a democracy. Source B supports communism. B. Source
There 1,195 souvenir paperweights that need to be packed in boxes. Each box will hold 13 paperweights. How many boxes will be needed
What is the measure of each interior angle of a regular polygon with 5 sides?
A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
Please please help me
Maryann is a nurse who sees many patients every year. She is alert to the behaviors that are harmful to her patients. What behaviors most contribute to chronic
Classify the following triangle as acute, obtuse, or right.
Need help please. Chantale wants to make a graph of her walk home from school yesterday. A. She walked toward home from school. B. She ran back to school to get