nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Isaiah by Canvas and 8 tube paint for 24.95.if the canvas cost 6.95 how much did the tube of paint cost?

Respuesta :

SpiderBrooke
SpiderBrooke SpiderBrooke
  • 13-11-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:

24.95 - 6.95 = 18

Unless you ment TUBES this should be right

Answer Link
sr128203
sr128203 sr128203
  • 13-11-2020

Answer:

$18=8 tubes $2.25=1 tube

Step-by-step explanation:

1.)24.95-6.95=18

2.)18 / 8=2.25

Hope this answers your question

Answer Link

Otras preguntas

what is the purpose of a college fair?
Which type of informational text includes biographical stories that tell about real events? persuasive reflective narrative expository
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1. Carbohydrates and fats both A. can be used as an energy source by organisms B. can be bonded together to construct D
Another name for the natural number is
Tanner made bracelets for 14 friends. He used 18 metal beads and some glass beads on the bracelet for each friend. Which expressions represent the total number
which best explains how the depictions of pan in the myth and in "in just" differ A the mythical pan draws all people and animals to him, while the balloon man
Which of the following is true about natural selection? A.It occurs over many generations B.It causes less useful traits C.It causes mutations to occur D.It can
Ways the Canadarm has affected our society?
The belief that the national government should not exceed its enumerated powers and that all other powers should be reserved to the states or the people is know
What is the Standard Deviation of zero?