hasnaaalzahirir13 hasnaaalzahirir13
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

joseph is shopping for school supplies he can buy a box of 24 pens for $4.32 or a box of 36 pens for $5.76 which is a better buy?

Respuesta :

JosephA0407 JosephA0407
  • 13-11-2020

Answer:

my name is joseph

Step-by-step explanation:

Answer Link
danaeboone9 danaeboone9
  • 13-11-2020
Answer: 36 pens for 5.76
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following statements is true about reduced paid-up insurance?
1. Meredith has 10 reports to file. If each report takes an average of 75 minutes to file, how long will it take her to file 70% of them?
HELP!!! Please solve the problem and give me the answer!!!
Use this area model to find 1/4 divided by 3 =
A manufacturer is concerned over the diameter of rubber balls being produced. Too large and they don’t work for certain applications. Too small and they are sub
Which is equivalent to 216 Superscript one-third?
The influence that parents' activity level has on a child's involvement in physical activity is an example of Group of answer choices their social environment i
Which number line shows the solution set for |g+2| > 3?
I WILL GIVE BRAINLIST enter the correct answer in the box. Write your answer in the form y=mx+b using the appropriate inequality symbol in place of the equal si
what are the differences between strong and weak acids?​