yolandatrevino744
yolandatrevino744 yolandatrevino744
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

can you help me out​

can you help me out class=

Respuesta :

jacmae23
jacmae23 jacmae23
  • 13-11-2020

Answer:

$36

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 13-11-2020

Answer:

$36.

Step-by-step explanation:

(Hot dog) 2 for 5: Unit price is 5/2 = 2.5

(Soda) 3 for 3 so unit price is 1 for 1.

6 sodas = 6 dollars

12 Hot dogs = 12. x 2.5 = 30 dollars.

Price for both = 30 + 6 = 36.

Answer Link

Otras preguntas

In the 1920s, controversies over Prohibition, the National Origins Act, and the Scopes trial all reflected disagreement over the (1) effects of demobilization (
last weekend, 5% of the tickets sold at SeaWorld were discount tickets. If SeaWorld sold 60 tickets in all,how many discount tickets did it sell? Use the percen
in word form how do you write 710,718
What is the unit of measurement for power? A. m/s2 B. watts C. joules D. newtons
23 Which term identifies a type of organic reaction? (1) deposition (3) esterification(2) distillation (4) sublimation
If a scale factor is less than 1, then what does my figure get? (Geometry)
how to estimate 19 divided bye 1,425
Kelsey scored the following points in her first six basketball games: 22, 14, 19, 22, 8, and 17. What is the relationship between the measures of central tenden
Two developments caused industrialization and the economy to grow during the Gilded Age
One purpose of the Nuremberg Trials and of the Truth and Reconciliation Commission in South Africa was to (1) address human rights abuses (2) support the establ