misticgalaxy0609
misticgalaxy0609 misticgalaxy0609
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 12-oz box of cereal costs $1.68.
What is the cost per Ounce?

Respuesta :

kbrain1170
kbrain1170 kbrain1170
  • 13-11-2020
It’s should be $0.14 if I did the math correctly
Answer Link

Otras preguntas

C = k - 273.15 (a) Write two other related equations . (b) If the temperature is 23 in degrees Celsius , what is the temperature in kelvins? Show your w
i put yes cause it passes the vertical line test but i guess not
Question 13 One of the physical properties of bases is that they ____. taste sour feel slippery crumble corrode metal
In a survey of 200 employees of a company regarding their 401(k) investments, the following data were obtained. 119 had investments in stock funds. 99 had inves
Which equation can be used to convert from Celsius to Kelvin? O Celsius + 459.67 O (Celsius)x1.8+32 O (Celsius-32)x5/9 Celsius+273.15
What did Frederick Douglass do with the forged paper pass he wrote when he was planning to escape? A. Hid it in a bush. B. Threw it in a river. C. Tossed it in
How to graph ordered pairs
how to write a news paper report​
Mr. Denton is 52 years old and has recently been diagnosed with end-stage renal and will soon begin dialysis. He is wondering i he can obtain coverage under Me
Balance the chemical equation FeS2+O2——>Fe2O3+SO2