mathildas2009
mathildas2009 mathildas2009
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 12 oz bag of chocolate chips cost $3.60. A 20 oz bag of chocolate chips costs $4.40. Which size is the better buy?

Respuesta :

Ditipatel Ditipatel
  • 13-11-2020

Answer:

20 oz bag

Step-by-step explanation:

Answer Link
moomoomilk123 moomoomilk123
  • 13-11-2020

Answer: 20 oz. bag

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP DONT LINK FILES The figure shows a rectangular prism made of cubes with edges 1/3 증 cm long. cm What is the volume of the prism? A. 17 cm B. 1 cm c
Which term refers to a substances ability to dissolve in another substance? polarity malleability conductivity solubility
what is 8 (x/4 - 6) < 4
What information does the rocks tell us? List three things
Plsss help!! Write the equation of the line for the graph shown below.
The romantic movement in literature began as a reaction to the what movement
deposits of coal have been found beneath the ice of Antarctica. But coal only forms from warm swamps. How can coal be found so near the South Pole?
Sketch pad and six pencils is $22.53. Sketch pad cost $9.99. Each pencil cost the same amount. How much does each pencil cost? Show your work.
why it is important to prepare a bank reconciliation statement at the end of each month​
'Victimhood is not an objective assessment of harm caused to an individual or group. It is a socially constructed concept which reflects a particular view of th