alatty990 alatty990
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

the local grocery store is running a special three dozen of eggs $1.08 what is the cost per egg

Respuesta :

23marks24 23marks24
  • 12-11-2020

Answer:

more than 25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?