rellthekid rellthekid
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

24 pack of Pepsi is $4.30 how much is each can

Respuesta :

sergio4030 sergio4030
  • 12-11-2020
Each can is 0.17 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a nonrenewable resource? a. hydropower b. biomass c. geothermal power d. coal
Which of the following are also major levels of classification? Choose all answers that are correct. A.Genus B.Species C.Group
Which answer best explains what happens to particles as their temperature rises?
John kept track of how many baskets were made in a basketball game. After 4 minutes, 5 baskets were made. How many baskets were made after 13 minutes? A. 10 B
The influence of the Virginia Declaration of Rights can be seen in the __________ and the __________. A. Massachusetts Body of Liberties . . . Fundamental Order
What hormone causes drowsiness?
Compare and contrast United States society in the 1920s and the 1950s with respect to TWO of the following: race relations, role of women, consumerism.
Which best describes cancer cells? Cancer cells cannot enter the circulatory system. Cancer cells grow controllably. Cancer cells attach to organs. Cancer cells
Which answer best explains what happens to particles as their temperature rises?
Identify the compound preposition. You may substitute margarine in place of butter. in place of you may substitute of butter margarine in place